Avokado Yaprağı Böbrek Taşına Faydaları ve Kürü
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Avokado Yaprağı Böbrek Taşına Faydaları ve Kürü

Avokado Yaprağı Böbrek Taşı, Avokadonun meyvesi kadar yapraklarının da pek çok yararı vardır. Böbrek taşı ve iltihaplarında, Safrakesesi taşında, Böbrek ağrıları ve yetmezliğinde İdrar yöntemleri iltihaplarında, Prostat büyümesi ve iltihaplarında, Mide ülseri ve gastrit sorununda, Onikiparmak bağırsağı hastalığında, Basur kanamalarında kullanılır. Çok kalorili olmasına rağmen içerdiği Glutathion harika bir hücre koruyucusudur, çünkü en güzel antioksidanttır. Antioksidantlar hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatıp kansere engel olurlar. Tüm meyveler arasında protein durumundan en zengin olanıdır. Bol miktarda E vitamini de içerir. Bu vitamin kalp ve deriyi koruyup dolaşımın düzene girmesini sağlar. Ayrıca potasyum ve B6 vitamini de içerir. Kadınlar açısından çok gereklidir. Böbrek taşı için bitkisel tedavi yöntemi arıyorsanız, avokado yaprağı böbrek taşı kürünü deneyin. İbrahim Saraçoğlu böbrek taşı kürü tarifi ile birçok kişi bu derdinden kurtulmuştur. Yapılan araştırmalar avokado yaprağının bilhassa kalsiyum oksalat böbrek taşının çözülmesinde ve erimesinde çok etkili olduğunu gösteriyor. Kalsiyum taşları böbrek taşlarının %75-%80'ini oluşturuyor. Avokado yaprağına böbrek taşını harekete geçirip, böbrek taşını düşürme özelliğini veren yaprağın özlerinde yer alan methyl-chavicol maddesidir. Bu maddenin yardımıyla taşta oynama ve düşme ortaya çıkar.


Böbrek taşı neden oluşur?


Böbrek taşları idrarda yer alan bazı minerallerin kristalleşmesiyle oluşurlar. Taş oluşumunun sebebi tam anlamıyla bilinememekle beraber bazı faktörlerin taş oluşumunu tetiklediği düşünülür. İşte böbrek taşı nedenleri; Genetik faktörler, annenizde, babanızda ya da dede ve ninelerinizde taş böbrek taşı gibi rahatsızlığı bulunuyorsa, sizde risk altında olursunuz. Su tüketmeme ve sıvı eksikliği böbrek taşı oluşumunun en önemli nedenlerindendir. Buna fırsat vermemek için günde 2-2,5 litre su içmelidir. İlaçların yan etkisi sebebiyle bazı ilaçlarda kalsiyum oranı fazladır ve mide asidini yok ederler. Bu tarz ilaçlar da böbrek taşına sebep olabilir. B6 ve magnezyumun düşük oranda alımı nedeniyle böbrek taşı oluşabilmektedir. Böbreklerin şekilsel bozukluğu da taşa neden olan durumlardandır. Kalsiyum açısından zengin besinlerden çok aşırı tüketmek kalsiyumun kristalleşip taşa dönüşmesine yol açar.


Böbrek taşı kürü



Avokado Yaprağı Böbrek Taşı Kürü Malzemeleri

  • 1 çay bardağı Su
  • Avokado yaprağı

Avokado Yaprağı Böbrek Taşı Kürü Nasıl Yapılır?

1 çay bardağı (150 ml) klorsuz suyu kaynatın. İçerisine aktardan aldığınız ya da kendi kuruttuğunuz 1 tatlı kaşığı avokado yaprağını koyun. 8 dakika ocakta kısık ateşte kaynatın. Daha sonra suyunu süzüp, akşam yemeğinden 2 saat önce için. 5 gün bunu uygulayın. 3 gün ara verin ve 20 güne bu biçimde tamamlayın. Bir daha kürü yapabilmek için 20 gün geçmesi gerekir. Başka bir avokado yaprağı böbrek taşı kürü tarifi; Bahçenizden ya da aktardan taze avokado yaprağı alın. 7 avokado yaprağını bir kâse su içinde güzelce yıkayıp, tozlarından arındırın. 1,5- 2 litre filtrelenmiş ya da arınmış suyu tencereye koyun, yaprakları içerisine atın. Çeşme suyu ya da maden suyu kullanmayın. Suyu 10-15 dakika kaynatıp, daha sonra soğumaya bırakın.

Avokado Yaprağı Böbrek Taşı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6