Avakado Yaprağının Faydaları?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Avakado Yaprağının Faydaları?

Avokado Yaprağının Faydaları, Avokado kışları ılık geçen tropik iklim bölgelerinde yetişmektedir. Donma şiddetli rüzgâr ve ani iklim değişiklikleri avokado meyvesini olumsuz yönde etkiler. Avokado ağacı meyveleri sonbaharda toplanır ve meyvenin olgunlaşması için bekletilmesi gerekir. Olgunlaşan meyveler tıpkı bir armut görünümü alırlar ama armuda göre biraz daha koyu yeşil renktedirler. Avokado meyvesinin faydalısı olduğu gibi yaprağı da bir o kadar etkilidir. Ağacın öğretilip çoğaltılması için avokado meyvesinin içerisinde bulunan bir adet çekirdek sayesinde yapılır. Besin değeri oldukça yüksek olan avokado mineraller ve vitaminler bakımından oldukça zengindir. Avokado meyvesinin insan sağlığına faydaları çoktur yalnız yaprağı da kendisi gibi şifa kaynağıdır.


Avokado yaprağının faydaları nelerdir?


Böbrek hastalıkları; İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde böbrek ağrılarını önler ve böbrek taşı, böbrek yetmezliği gibi hastalıklarda çok faydalıdır. Meyveler içerisinde protein değeri bakımından en zengin olanıdır. Bu hastalıklara avokado ağacının yapraklarından çay yapılarak tüketilebilir.

Hemoroid (Basur) kanamaları; İçerisinde bulunan glutahion sayesinde ince bağırsak, kalın bağırsak iltihaplarının önüne geçer, kanamasını önler ve tedavi eder. Her gün düzenli olarak avokado yaprağı çayı içmeniz durumunda bağırsaklardaki iltihapları yok ve tedavi edici özelliğe sahiptir.

Prostat hastalığı; Genellikle yaşlılarda görülen prostat hastalığı tedavisi için avokado yaprağı çayı çok faydalıdır.

Hamilelikte; Hamilelik döneminde kaybedilen mineralleri tekrar kazandırır içerisinde bulunan protein sayesinde vücudu besler ve direncini artırıp güç verir. İlaç gibi kimyasal özelliği olmayıp doğal bir ağaçtan elde edildiğinden kullanımında hiçbir zararlı etken yoktur.

Mide hastalıkları; Midede oluşan gastrit, mide kanaması, reflü gibi hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Avokado yaprak çayı sayesinde anlatıldığı gibi birçok hastalıkların önüne geçebilir ve hastalık oluşumunu engelleyebilirsiniz. Cilt hastalıkları da ve kilo vermede de faydalı olduğu uzmanlar tarafından bildirilmektedir. Gördüğünüz gibi avokado meyvesinin ve yaprağının insan sağlığına faydası oldukça fazladır. Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetişen bu meyve yapraklarını temin etmek günümüz şartlarında o kadarda zor olmasa gerek, hemen hemen her ilçede bulunan aktarlar sayesinde avokado yapraklarını bulabilmeniz mümkündür. Sizde bu rahatsızlıklardan birisi olmasa bile eminim çevrenizde bu hastalık için şifa arayan onlarca kişi vardır. Yardımcı olmak adına tavsiye edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Avakado Yaprağının Faydaları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6