Çınar Yaprağının Zararları?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Çınar Yaprağının Zararları?

Çınar yaprağının zararları, çınar yaprağı faydalarından dolayı son yıllarda farklı hastalıkların tedavisi için kullanılmaya başlanmıştır. Bitki uzmanları tarafından yapılan çalışmalar, çınar yaprağının sağlık için birçok faydası olduğunu kanıtlamış durumdadır. Özellikle kireçleme sorununa karşı kür şeklinde uygulanan çınar yaprağı, kireçlemeyi ortadan kaldırmak için bitki uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. Çınar yaprağı ile hazırlanan kür eklemlere uygulandığında kireçlenmenin tedavi olmasını sağlamaktadır. Çınar yaprağı ile ağacın kozalağı ve kök kısmı da kullanılarak farklı hastalıkların tedavisinde iyileştirici etki sağlanabilmektedir. Fakat her bitkide olduğu gibi çınar yaprağının da zararının olup olmadığı çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. Çınar yaprağının bilindik ya da kanıtlanmış herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat bazen çok nadir de olsa bazı yan etkilere neden olabilir.

Çınar yaprağının hayati risk yaratacak ciddi bir zararı yoktur. Fakat bazı durumlarda içerisinde barındırdığı tanen adlı madde nedeniyle geçici ve kısa süreli mide bulantısına yol açabilir. Çok sık olmasa da mide bulantısı kusma ile sonuçlanabilir. Bu tür yan etkiler doktor kontrolüne gidecek kadar ciddi değildir ve sağlık için herhangi bir risk oluşturmaz. Çınar yaprağı bazı hassas bünyelerde alerjiye yol açabilir. Bu etkisi de çok nadir olarak görülür. Tüm bunların haricinde çınar yaprağının gözlemlenmiş başka bir zararı bulunmamaktadır. Dolayısı ile çınar yaprağı farklı hastalıkların tedavisinde alternatif olarak gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Çınar Yaprağının Zararları Yorumları

soru

Sevinç Poyraz

01 Ağustos 2017 Salı

Çınar yaprağı kürünü uyguladıktan sonra bacaklarımda ödem oluştu.Çınar yahrağı ödem yapar mı?

Cevap yaz
cevap

Cezlan

05 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba çınar yaprağı kireçlemeye iyi gelir siz ne için uyguladınız bilmiyorum ama ödem yapmaz diye biliniyor. Fakat bir doktora başvurmanızı öneririm.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Elma Yaprağı Yararları

Elma Yaprağı Yararları

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Güncel

Salamura Yaprak Nasıl Yapılır?

Salamura Yaprak Nasıl Yapılır?

Güncel

Palmiye Yaprağı Kullanım Alanları

Palmiye Yaprağı Kullanım Alanları

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6